Tropische fiskaal – Tropical boubou

De Tropische fiskaal wordt ca. 19 tot 25cm groot. Hij is zwart aan de bovenzijde met opvallende witte vleugelbandage, aan de onderzijde wit met lichtroze tot bruinachtige impact. De bovenkant is overwegend glanzend blauwachtig zwart, de veren op het rubber zijn lang en donzig, grijs of wit met witte subkaraken en zwarte uiteinden en bedekken de blauwzwarte bovenloopdeksels. De staart is zwart met een lichte glans, soms hebben de buitenste stuurveren witte uiteinden. De vleugeltop is voornamelijk zwart met een glanzende shimmer, de middenvleugelcovers hebben witte uiteinden en vormen een lange witte vleugelband. Vanuit de keel in de bodem is wit, licht zalmkleurig op de borst en de flanken, de vleugelonderzijde is wit. De iris is donker roodbruin, de snavel zwart, de voeten zijn blauwachtig-slate kleuren. De seksen verschillen niet.

Het is voornamelijk een insecteneter.

Tropische fiskaal,Tropical boubou,Laniarius major

Stam: Chordata (Chordadieren)
Klasse: Aves (Vogels)
Orde: Passeriformes (Zangvogels)
Familie: Malaconotidae
Geslacht: Laniarius (Fiskalen)
Soort: Laniarius major

Zijn natuurlijk leefgebied bestaat uit dichte bossen langs waterlopen, rivieroevers, struikgewas in tuinen en boerderijen, op termietenheuvels en aan de voet van de eilandbergen, en ook struikachtige hellingen.

De Tropische fiskaal komt voor in Afrika ten zuiden van de Sahara, van Sierra Leone en Guinee tot Angola en Oost-Afrika.

Tropische fiskaal – Zuid Afrika 2024

Dzierzyk równikowy, Ethiopische Fiskaal, Grand Gonolek, Laniarius, malaconotidae, Passeriformes, Picanço-tropical, Tropebobo, Tropical Boubou, Tropiese Waterfiskaal, Tropik Würger, Tropik-Würger, Tropikal Bubu, Tropikbusktörnskata, Tropische Fiskaal, Tropski bubu svračak, Zuid Afrika 2024, гонолек тропічний, ወፈ ያሬድ, ወፈ-ያሬድ, スズゴエヤブモズ, 热带黑鵙